Merací prístroj vodivosti na pracovnom stole

Merač vodivosti DDS-22C merač elektrickej vodivosti (EC meter) meria elektrickú vodivosť v roztoku. Bežne sa používa v hydroponických, akvakultúrnych a sladkovodných systémoch na monitorovanie množstva živín, solí alebo nečistôt vo vode.
Chat teraz

Podrobnosti o produkte

Merací prístroj vodivosti na pracovnom stole

merač vodivosti na pracovnom stole 、 vlastnosť

merač vodivosti s použitím vysokorýchlostného mikroprocesorového čipu, stabilný výkon

Štandardná kalibračná zástrčka s elektrickou vodivosťou 1408μs / cm, rýchla a pohodlná

Jedinečná 1 bodová kalibrácia, vhodná pre rôzne kalibračné riešenia

Merač vodivosti môže ukladať a extrahovať údaje

Ohnutý kovový stojan na elektródy, môže byť umiestnený na pravej alebo ľavej strane

Vysoko presná elektróda a automatická kompenzácia teploty, presnejší výsledok testu


Technické dáta

Rozsah merania

(0 ~ 199,9)

uS / cm

(200 ~ 1999)

uS / cm

(2,00 ~ 19,99)

ms / cm

(20,0 ~ 199,9)

ms / cm

Rozhodnutie

0.1μs / cm

1μs / cm

0,01 ms / cm

0,1 ms / cm

presnosť

± 1,0% FS

ATC

0 ~ 50 ℃

Koeficient teploty

2,0% / ℃
zodpovedajúca elektródová konštanta

0,1

1

10


Pracovné podmienky

teplota: 5 ~ 35 ° C, relatívna vlhkosť <>
Výkon: 220 V ± 10%, 50 Hz ± 1Hz,
DC9V
Žiadne pozoruhodné vibrácie
Žiadne silné rušenie magnetickým poľom (s výnimkou geomagnetického poľa)

rozmer

310 × 250 × 187 mm

závažia

1,52 kg


Merací prístroj vodivosti na pracovnom stole

O vodivosti

Vodivosť: Vodivosť vody sa obvykle používa na označenie čistoty vody. Ak je vodivosť vysoká, znamená to, že obsah vodivých minerálov vo vode je veľmi vysoký a čistota vody je veľmi nízka. Ak je vodivosť veľmi nízka, znamená to minerály, ktoré môžu byť ionizované vo vode. Čistota vody je zriedka pomerne vysoká. Napríklad vodivosť vysoko čistej vody je EC = 0,1,0 m / cm; vodivosť bežnej pitnej vody je 1 ~ 10 us / c.


Merací prístroj vodivosti na pracovnom stole

Čo je vodivosť a odpor

Rezistivita Vodivosť vody súvisí s hodnotou odporu vody. Veľká hodnota odporu, zlá vodivosť, nízka hodnota odporu a dobrá vodivosť. Podľa Ohmovho zákona je pri určitej teplote hodnota odporu R vody nepriamo úmerná vertikálnej prierezovej ploche F elektródy a úmerná vzdialenosti L medzi elektródami: R = ρ & # 183; L / F kde ρ je odpor alebo špecifický odpor. Jednotkou odporu je ohm (ohm, kód Ω) alebo mikroohm (μΩ), medzinárodná jednotka (SI) s hodnotou 1Ω rovnajúca sa odporu 106μΩ je ohm (Ω & 183; M). Ak je plocha prierezu F elektródy vyrobená z 1CM2, potom sa hodnota odporu rovná odporu. Odpor vody závisí od množstva soli vo vode, koncentrácie iónov vo vode, náboja iónov a rýchlosti iónov. Čistá hydroelektrická rýchlosť je preto veľmi veľká a odolnosť proti ultračistej vode je ešte väčšia. Čím čistejšia je voda, tým väčší je odpor. Vodivosť V dôsledku prítomnosti rôznych rozpustených solí vo vode existuje vo forme iónov. Keď sa do elektródy vloží pár elektród, po nabití sa nabité ióny budú pôsobením elektrického poľa pohybovať v určitom smere. Stupeň sily elektrickej vodivosti vody sa nazýva vodivosť S (alebo vodivosť). Elektrická vodivosť odráža množstvo soli vo vode a je dôležitým ukazovateľom čistoty vody. Čím čistejšia je voda, tým menší je obsah soli, tým väčší je odpor a menšia vodivosť. Ultračistá voda môže ťažko viesť elektrinu. Veľkosť vodivosti sa rovná inverzii odporu, tj: S = 1 / RHot Tags: merač vodivosti na lavičke, Čína, výrobcovia, dodávatelia, továreň, značky, prispôsobené, cena

Vyšetrovanie

You Might Also Like