Experti spoločnosti Wuhan zdieľajú skúsenosti s liečbou COVID-19 s talianskymi rovesníkmi

- Apr 03, 2020-

Odborníci z Wu-chanu zdieľajú skúsenosti s liečbou COVID-19 s talianskymi rovesníkmi


WUHAN, 5. marca - Traja čínski lekárski odborníci z nemocnice Tongji vo Wu-chane sa v stredu podelili o svoje skúsenosti s liečením novej choroby koronavírusov (COVID-19) so svojimi talianskymi rovesníkmi, ktorí sa pýtali na videohovor.

Enrico Ammirati, kardiológ na oddelení anestézie a JIS Nemocnice Niguarda, položil otázky týkajúce sa kritéria oddelenia, schém liečby búrky s cytokínmi a COVID-19, ochrany lekárov.

Nemocnica Niguarda so sídlom v Miláne je najstaršou v meste a jedným z najväčších komplexných zdravotníckych zariadení v Taliansku, kde počet potvrdených prípadov koronavírusov v súčasnosti predstavuje viac ako 3 000. Nemocnica opustila budovu a doteraz prijala viac ako 200 pacientov COVID-19.

GG quot; Je to dosť ťažké pre nemocnice v ktorejkoľvek krajine po celom svete, aby poskytovali negatívnu tlakovú ochranu pre každého pacienta COVID-19," povedal Wang Daowen, kardiológ v nemocnici Tongji, pridružený k Univerzite vedy a technológie Huazhong.

Wang povedal Ammiratimu o ich riešeniach tým, že opravil všeobecné oddelenia - vypol klimatizáciu a pridal dvere na oddelenie oddelenia do čistých, čiastočne kontaminovaných a kontaminovaných oblastí.

Liečba závažných a kritických pacientov s COVID-19 sa môže týkať liečby fulminantnej myokarditídy, povedal Wang, pretože u pacientov s oboma ochoreniami boli nájdené búrky cytokínov z hľadiska patofyziologického mechanizmu.

Odborníci Tongji tiež zdieľali obrázky ochrany úrovne 3 a použitia ochranných masiek a oblekov.

Pretože v akademickom kruhu neboli objavené žiadne konkrétne antivírusové lieky, podporné a symptomatické terapie sa používali hlavne pre väčšinu liečených pacientov s COVID-19, povedal Zhou Ning, kardiológ v Tongji.

GG quot: Máme skúsenosti s bojom proti SARS a rozsiahlymi údajmi o COVID-19 vo Wuhan," Povedal Wang." Je to' je povinnosťou nás zdieľať s medzinárodnými rovesníkmi."Pretože obalené vírusy sú obklopené membránou lipidových hostiteľských buniek, ktorá nie je robustná, vírus COVID-19 bude pravdepodobne citlivejší na dezinfekciu chlórom a inými oxidačnými procesmi ako mnoho iných vírusov, ako sú coxsackievírusy, ktoré majú proteínový obal. Na účinnú centralizovanú dezinfekciu by mala zostať zvyšková koncentrácia voľného chlóru ≥0 5 mg / l po najmenej 30 minútach kontaktu pri pH&<8. 0="" .v="" celom="" distribučnom="" systéme="" by="" sa="" mal="" zachovať="" zvyšok="">

Toalety a zaobchádzanie s trusmi

Ak sa použije posteľná doska, po odstránení exkréty z nej by sa mala čistiť neutrálnym čistiacim prostriedkom a vodou, dezinfikovať 0. 5% roztokom chlóru a potom opláchnuť čistou vodou; oplachovacia voda by sa mala likvidovať do odtoku alebo do toalety alebo do latríny. Medzi ďalšie účinné dezinfekčné prostriedky patria komerčne dostupné kvartérne amóniové zlúčeniny, ako je cetylpyridíniumchlorid, používané podľa pokynov výrobcu, a kyselina peroctová alebo kyselina peroxyoctová v koncentráciách 5 00 - 2000 mg / l.