Prečo je potrebné elektródy vodivosti udržiavať destilovanou vodou?

- Aug 27, 2018-


Vodivé elektródy by sa mali pred a po použití ponoriť do destilovanej vody a mali by sa udržiavať v destilovanej vode, aby sa predišlo zotrvačnosti čiernej platiny na elektróde, aby sa zabezpečila presnosť merania.


Citlivý materiál používaný vo vodivých elektródach je obvykle platina, platinová čierna je na platinový povrch nanesená čiernou našuchorenou kovovou platinou, ktorej účelom je znížiť polarizačný účinok. Porézna platinová čierna zväčšuje povrchovú plochu elektródy, znižuje prúdovú hustotu, znižuje polarizačný efekt a znižuje kapacitné rušenie. Elektródy platinovej černe, ktoré nie sú pokovované platinovou čiernou alebo zle pokovované, spôsobujú veľmi veľké chyby merania.


Ak sa elektróda nepoužíva, mala by sa ponoriť do destilovanej vody, aby sa udržala, aby sa po vysušení nečistoty adsorbované platinovou čerňou ťažko umývali a aby sa zabránilo suchej elektróde ponorenej v roztoku, povrch je nie je ľahké úplne preniknúť a spôsobiť malé bubliny, takže sa povrchová plocha zmení, čo ovplyvňuje výsledky určenia.


Hangzhou Lohand Biological Co, Ltd

Tel: + 86-571-85050999

Mob: +8613123950066

Pripojiť: Zhejiang Hangzhou Jianggan 4F, Bldg 7, No.63, Jiuhuan Rd, Mesto Jiubao, Jianggan Dist

E-mail: info@yingaolab.com