Šesť vecí, ktoré si vyžadujú pozornosť v akvakultúre v horúcom letnom období

- Aug 06, 2020-

1. Vedecké kŕmenie. V lete je teplota vody vysoká, ryby sa stravujú prosperujúco a kŕmenie sa riadi zásadou „štyroch opráv a štyroch pozorovaní“ a dá sa flexibilne regulovať podľa skutočných podmienok, ako je počasie a kvalita vody. Spravidla je lepšie do jedla dojesť do jednej hodiny. Pravidelne môžete pridávať VC, imunitné polysacharidy a ďalšie zdravotné produkty, aby ste chránili zdravie pečene a čriev, podporovali trávenie a vstrebávanie živín a znižovali pomer krmiva.

2. Zvýšte čas kyslíkom. Množstvo krmiva je veľké, exkrementy rýb sú veľké a voda je ľahko znečistená. Je potrebné dodržiavať racionálne a včasné používanie prevzdušňovačov na reguláciu kvality vody, podporu prúdenia vody, zvýšenie rozpusteného kyslíka v bazénovej vode a vypúšťanie toxických plynov. Otvára sa o 12.00 hod. Za slnečného dňa, večer za oblačného dňa alebo o polnoci za daždivého dňa. Čas spustenia sa môže primerane predĺžiť, keď je teplo. Znížte čas spustenia, keď je chladno.

3. Kontrola kvality vody. V horúcom období sa zjavne zvyšuje transpiračný účinok a je pravdepodobnejšie, že sa kvalita vody zhorší. Môžete pridať novú vodu primerane. Množstvo vstrekovanej vody by malo byť kontrolované na 20 - 30 cm. Čas vstrekovania vody môže byť tiež regulovaný podľa prostredia. Pri pridávaní vody venujte pozornosť kvalite vody z externého zdroja. Počas dňa. Na zlepšenie kvality vody sa bežne používajú pálené vápno a fotosyntetické baktérie. Nepravidelné nanášanie nehaseného vápna na jazierko na úpravu kvality vody môže nielen zlepšiť pH vody v jazierku, kontrolovať množenie baktérií, ale aj zabrániť výskytu chorôb rýb.

aquaculture water test kit

4. Kontrola choroby. Trvalá vysoká teplota oslabí kvalitu vodných živočíchov a zhorší kvalitu vody, ktorá môže ľahko vyvolať choroby rýb. Prevencia a kontrola chorôb rýb by mala byť v súlade so zásadou&„prevencia v kombinácii s prevenciou a kontrolou GG“ a pravidelná dezinfekcia, akonáhle sa vyskytne choroba, usilovať sa o presnú diagnostiku a včasnú a presnú medikáciu. Čas liečenia je zvyčajne 9:00 ráno za slnečného dňa. Na poludnie sa vyhýbajte liekom na vysoké teploty. Po liečení by sa mal prevzdušňovač zapnúť, aby premiešal vodu, aby sa rozbila tepelná vrstva, aby sa zabránilo nadmernej lokálnej koncentrácii liečiva vo vode.

5. Rybolov v čase. Obdobie vysokej teploty každého roka je mimosezónne obdobie na dodávku vodných produktov. Ceny rôznych vodných produktov sú relatívne vysoké. Každý farmár by sa mal chopiť príležitosti podľa svojej chovateľskej situácie a chytiť trh včas. Pred chytaním musíte prestať jesť jeden deň a robiť rôzne prípravy. Rozhodnite sa ráno vziať sieť. Počas prepravy môžete pridať ľad, aby sa primerane ochladil, ponáhľajte sa a znížte počet úmrtí.

6. Trvajte na hliadkovaní pri rybníku. Letné podnebie je premenlivé a mali by sa dodržiavať denné kontroly. Zároveň je potrebné dobre zohľadniť dennú produkciu akvakultúry, stravovacie podmienky, prevenciu chorôb atď., Aby sa zhrnuli skúsenosti a ponaučenia. Okrem toho by sa v procese hliadkovania rybníka mal skrátiť čas na vonkajšie aktivity v popoludňajších hodinách, mali by sa vykonávať práce na prevencii úpalov a ochladzovaní a mala by sa venovať pozornosť osobná bezpečnosť.