Chráňte sa po návrate do práce a nástroj tiež potrebuje vašu ochranu

- Jul 31, 2020-

Počas odkladu obnovenia práce bude zariadenie na dlhší čas vypnuté a bude ľahko ovplyvniteľné sezónnymi klimatickými zmenami, zmenami teploty prostredia a vlhkosti. Údržba a údržba zariadení súvisia s integritou, využitím a experimentovaním zariadenia. Preto, ak prístroj nie je úplne skontrolovaný vopred, môže spôsobiť, že sa prístroj nezapne normálne alebo nevytvorí nadmerný hluk, a dokonca môže spôsobiť stratu prístroja.

Ako dezinfikovať v testovacom laboratóriu?

Bežne sa používa namáčanie, utieranie, postrekovanie a fumigácia. Rôzne predmety a miesta si vyžadujú rôzne dezinfekčné metódy.

water quality test meter

Drobné predmety (napríklad rukavice, textílie) je možné ponoriť a vydezinfikovať dezinfekčnými prostriedkami obsahujúcimi chlór (dávajte pozor na čas a koncentráciu); kľučky, svetelné vypínače, telefóny, kancelárske stoly, operadlá stoličiek a iní kontaktní ľudia sa na dezinfekciu odporúčajú použiť utieranie (500 utrite dezinfekčným prostriedkom obsahujúcim chlór v miligramoch na liter); striekanie sa odporúča na veľké plochy, ako sú steny a podlahy.

Ako dezinfikovať vzduch v skúšobnej laboratóriu?

Výhodnou metódou dezinfekcie vzduchu je prirodzená ventilácia. Prirodzené vetranie môže znížiť možný obsah vnútorných vírusov a zriediť jeho koncentráciu, aby sa znížilo riziko ochorenia.

Aké sú preventívne opatrenia pri dezinfekcii v testovacom laboratóriu?

Pri dezinfekcii testovacieho laboratória je veľmi dôležitá osobná ochrana. Patogénne mikroorganizmy predstavujú potenciálne riziko poškodenia ľudského tela a samotná dezinfekcia je tiež škodlivá pre ľudské telo. Preto sa pri dezinfekčných prácach musí robiť osobná ochrana (napríklad: nosiť masku, masku na oči, čiapku, nosiť jednorázové pončo atď.). Zároveň je potrebné poznamenať, že doba pôsobenia činidla obsahujúceho chlór je 15 až 30 minút a následné sledovanie by sa malo utrieť čistou vodou.

Po dokončení dezinfekčného ošetrenia a obnovení práce by sme mali urobiť dobrú prácu aj pri údržbe a údržbe zariadenia, aby sme zabezpečili jeho celistvosť, mieru využitia a úspešnosť experimentálneho vyučovania.

water quality tester

1. Pre váhy, ktoré nie sú vypnuté v laboratóriu, sa môžu zapnúť po potvrdení, že podmienky prostredia a ďalšie požiadavky spĺňajú podmienky zapnutia. V prípade potreby najskôr vykonajte údržbu. Uvedenie do prevádzky by mali vykonávať oprávnení pracovníci. Po zapnutí sa odporúča skontrolovať stav prístroja a zaznamenať stav prístroja. Zariadenie, ktoré vyžaduje pravidelnú kontrolu, možno zariadiť na pravidelnú kontrolu po dlhom čase odstavenia.

2. Malé a stredné zariadenia sa môžu zapnúť, aby sa predhrievali, zvyšovali vlhkosť a kontrolovali stav zariadenia.

3. V prípade zariadení, ktoré nevyžadujú overenie / kalibráciu, sa v tomto okamihu môže potvrdiť stav zariadenia a môže sa nahradiť identifikácia zariadenia.

4. Odstraňovanie prachu a čistenie sú tiež vrcholom údržby prístroja. Keď prístroj absorbuje prach a nečistoty, neovplyvní to iba výkon prístroja, skráti jeho životnosť a priamo ovplyvní experimentálne výsledky.

TIPY na odstraňovanie prachu z nástrojov:

Prach vstupuje takmer všade. Na elektrických spotrebičoch je prach. V závažných prípadoch to môže spôsobiť skrat a únik. Na drahé presné prístroje bude prach. V závažných prípadoch bude nástroj vyradený.

Existuje mnoho spôsobov, ako odstrániť prach, ktoré závisia hlavne od stavu prachu pripevneného k povrchu a stupňa uchytenia prachu. Ak je na suchom vzduchu málo prachu alebo ak prach nebol vlhký a nestal sa na ňom škvrny, môžete ho utrieť suchou handričkou, utrieť uterákom, jemnou kefou atď., Aby ste odstránili prach z bežného prachu. nástrojom; pre prach vo vnútri nástroja používajte kožený Chi, nafukovací ventil typu gule na umývanie uší fúka vzduch na odstránenie prachu, na zachytávanie prachu môžete použiť aj vysávač; prach v diagonále a švíku možno kombinovať s vyššie uvedenými metódami na odstránenie prachu.

Avšak u drahých presných prístrojov, ako sú optické prístroje, hlavy meracích prístrojov atď., Odstránenie prachu vyššie uvedenou metódou tiež poškodí prístroj. V súčasnosti by sa na odstránenie prachu mali používať špeciálne nástroje na odstraňovanie prachu, napríklad utieranie papierom na šošovky alebo vatovým tampónom navlhčeným v alkohole.

multiple water tester

TIPY na čistenie nástrojov:

Pri používaní bude znečistený mastnotou, lepidlom, potom a inými nečistotami a pri neopatrnom skladovaní sa objaví hrdza a pleseň. Tieto nečistoty budú mať mimoriadne negatívny vplyv na životnosť a výkon nástroja. Účelom čistenia je odstránenie nečistôt z prístroja.

Zvyčajne existujú dva typy metód čistenia prístroja. Jedným z nich je mechanické čistenie, to znamená čistenie lopatou, škrabaním, kefovaním atď .; druhým je chemické čistenie, to znamená čistenie rôznymi chemickými dekontaminačnými rozpúšťadlami. Konkrétny spôsob čistenia závisí od stavu nečistôt pripevnených k povrchu a od charakteru nečistôt.