Ako skontrolovať kvalitu vody z vodovodu doma?

- Aug 07, 2020-

Upravená voda z kohútika nie je vo všeobecnosti problémom, pokiaľ neexistujú extrémne podmienky. Ale ak nemáte istotu, existuje niekoľko parametrov kvality vody, ktoré môžete vyskúšať.

Zvyškový chlór: Vodné rastliny používajú chlór na dezinfekciu a ničenie baktérií a vírusov. Po prechode vodovodným potrubím zvyčajne nie je viac ako 0,5 mg / l zvyškového chlóru, aby sa zabezpečilo, že voda v potrubí nebude kontaminovaná baktériami. Ak je zvyškový chlór príliš vysoký, bude cítiť štipľavý zápach dezinfekčnej vody, ak je príliš nízky, môže byť vodovodné potrubie stále kontaminované baktériami. Reagencie na detekciu zvyškového chlóru si môžete kúpiť pre svoje vlastné testovanie.

residual chlorine

TDS: Celkom rozpustená tuhá látka. Taobao má veľa detektorov TDS. Všeobecne možno povedať, že hodnoty vody z vodovodu v stovkách mg / l sú normálne. Ale TDS je iba indikátorom celkového množstva iónov vo vode. Tieto ióny môžu byť ťažké kovy alebo užitočné minerály. Môže sa teda používať iba ako referencia. Ak je údaj príliš vysoký, môžete mať podozrenie, že sa kvalita vody náhle zmenila.

home TDS test

Tvrdosť: ión vápnika a horčíka. Nízka tvrdosť nebude mať príliš veľký rozsah.

total hardness test