Koľko koncentrácie ozónu v čistenej vode môže dosiahnuť sterilizačný účinok?

- Jul 20, 2020-

Rozpustnosť ozónu v aplikáciách vody je medzi 0,1 mg/l a 10 mg/l. Nízka hodnota sa používa ako minimálna koncentrácia potrebná na dezinfekciu a čistenie vody a vysoká hodnota sa používa ako dosiahnuteľná hodnota koncentrácie "dezinfekčného prostriedku na ozónovú vodu".

 

★ voda z vodovodu je ozonizovaná, medzinárodná norma je 0,4 mg/l rozpustnosti, uchováva sa 4 minúty, to znamená, že hodnota CT je 1,6.

 

★ Koncentrácia reziduálneho ozónu vo vode sa udržiava na úrovni 0,3 ~0,5 mg/l a môže sa použiť na dezinfekciu počas 5~10min.

ozone concentration

★ dezinfekcia a sterilizácia vody ozónu je rýchla a dezinfekčný účinok sa vyskytuje v okamihu. Akonáhle sa dosiahne koncentrácia ozónu v čistej vode, baktérie budú usmrtené v priebehu 0,5 až 1 minúty. Keď koncentrácia dosiahne 4 mg/l, miera inaktivácie vírusu hepatitídy B je 100% do 1 minúty.

 

★ Herbold hlásené: Keď koncentrácia ozónu vo vode dosiahne 0,43 mg / l pri 20 ° C, E. coli môže byť zabitý 100%, a len 0,36 mg / l pri 10 ° C môže zabiť všetky.

 

★Ak je koncentrácia ozónu 0,25~38 mg/l, úplné inaktivácia vírusu hepatitídy A (HAV) trvá len niekoľko sekúnd alebo minút.

ozone concentration

★Keď je rozpustnosť ozónu v minerálnej vode 0,4 ~0,5 mg/l, môže spĺňať požiadavky na sterilizáciu a záruku kvality. Primeraná dávka ozónu je 1,5~2,0 mg/l.

 

★Do fliaš úprava vody by mala dosiahnuť hodnotu rozpustnosti ozónu 0,3 ~ 0,5 mg / l, a ozón by mal byť pridaný na splnenie množstva 2gO3 vyrobené v 1m3 vody. Podľa praktických skúseností, keď je koncentrácia ozónu vyššia ako 8mg/l, je ľahké dosiahnuť koncentráciu.

 

S cieľom lepšie kontrolovať obsah ozónu v čistej vode sa na monitorovanie v reálnom čase môže použiť 24-hodinový online detektor/monitor ozónu, aby sa splnili vnútroštátne zdravotné normy.

ozone concentration