Rozpustený kyslík v akvakultúre

- Apr 17, 2020-

Hovorí sa, žechov rýbzvyšuje vodu ako prvý, takže to, čo je voda zvyšovanie? Udržiavanie vody nie je nič viac, než kontrolovať rôzne fyzikálne a chemické ukazovatele v akvakultúre vodného útvaru, aby poskytovali komfortné prostredie pre živočíchy akvakultúry v primeranom rozsahu, ale v ľudskom tele vodného hospodárstva je toľko fyzikálnych a chemických ukazovateľov, ako napríklad:amoniak dusíka, dusitan, hodnota pH, sírenie, ktoré jeden z vodíka, rozpustený kyslík, teplota, atď je najdôležitejšie?

 

1. chápanierozpustený kyslíkv rybníkoch

Rozpustený kyslík je jednoducho vysvetlený ako kyslík rozpustený vo vode. Voda sa skladá z molekúl vody, a tam sú medzery medzi molekuly vody. Napríklad: pridať trochu soli na pohár vody, objem vody zostane rovnaká. Ak pridáte niečo viac, zostane to isté. Ak pridáte soľ, nebude sa rozpúšťa, čo znamená, že je nasýtený. Rozpustený kyslík v rybníku je tiež rovnaký. Kyslík a molekuly vody sú tavia spolu. Keď je kyslík príliš veľa, bude to supernasýtené a kyslík prepadne. Živočíchy akvakultúry sú tiež náchylné na vzduchové bubliny. Čím viac tým lepšie. Avšak, keď rybník je Hypoxický, anaeróbne dýchanie kvality vody a škodlivých baktérií v rybníku ľahko zhoršuje kvalitu vody a vodných živočíchov ochorie. Viac ako 80% problémov akvakultúry súvisí s rozpusteným kyslíkom v rybníkoch a prevencia hypoxie v rybníkoch je jedným z dôležitých spôsobov, ako predchádzať chorobám.

dissolved oxygen test meter

2. Akrozpustený kyslíkpochádzajú?

Existuje mnoho zdrojov rozpusteného kyslíka v rybníkoch. Vo všeobecnosti je hlavným zdrojom rozpusteného kyslíka v rybníkoch akvakultúry vodné rastliny (vrátane fytoplanktónu a veľkých tráv) vo vode na produkciu kyslíka pod fotosyntézou pod slnečným žiarením. Za normálnych okolností, ak fytoplanktón biomasa vo vodnom tele je mierna, rybník nebude anoxic. Rozpustený kyslík produkovaný fytoplanktónom môže byť 80% alebo viac, takže udržiavanie vody je kľúčovým opatrením na prevenciu anoxie rybníka. Druhým je prevzdušňovač. Princíp prevzdušňovač je rozbiť molekuly vody a nechať molekuly vody prichádzajú do styku so vzduchom rozpustiť kyslík vo vzduchu. Preto môže byť prevzdušňovač vystavený vode, keď rozpustený kyslík v rybníku je vysoká. Kyslík, a my všetci používame prevzdušňovač ako "záchrannej stroj" v skutočnej výrobe. V skutočnosti to nie je prejavom racionálne využitie prevzdušňovač. Mali by sme použiť prevzdušňovač pre nastavenie kvality vody, takže riasy vo vodnom tele produkujú kyslík, pretože rozpustený kyslík produkovaný fytoplanktónom môže byť 80% alebo viac.

do test tube

3. Aká je spotrebarozpustený kyslíkv rybníku?

Najviac kyslíka-náročné v rybníku je mikroorganizmy v rybníku, vrátane mikroorganizmov v sedimente, fytoplanktón a zooplanktón, a niekedy aj príliš veľa rias alebo "vodné pavúky" vo vode môže tiež spôsobiť ťažkú hypoxie. Je to naše hospodárske zvieratá, ktoré konzumujú kyslík. Niekedy ryby v rybníku je príliš hypoxické, a niektorí ľudia si myslia, že to je spôsobené hypoxia spôsobené rýb, a potom predať ryby do časti hypoxia bez zmeny. Všeobecne platí, že najviac rozpustený kyslík vo vodnom tele je sediment v rybníku, takže to, čo často hovoria, že k zlepšeniu DNA je vlastne Veľká časť z dôvodu je znížiť spotrebu kyslíka v sedimente.


4. ako zvýšiťrozpustený kyslíkv rybníku?

Ako zvýšiť rozpustený kyslík vo vode? Podľa vyššie uvedenej analýzy, z hľadiska zlepšenia rozpusteného kyslíka vo vode, jedným z nich je kultivovať fytoplanktón (riasy), a druhý je otvoriť prevzdušňovač. Z hľadiska znižovania rozpusteného kyslíka vo vode je jedným z nich zníženie spotreby kyslíka sedimentov a druhá je kontrola rias a zooplanktónu vo vode. Tak dlho, ako tieto aspekty môžu lepšie pochopiť živočíchov akvakultúry, môžu rásť lepšie a majú menej chorôb.

do electrode  

5. typy prevzdušňovačov

Bežné typy prevzdušňovačov sú: prevzdušňovač obežného kolesa, prevzdušňovač vodného kolesa, nástrek, prevzdušňovač vody, mikroporézny prevzdušňovač atď.

1. obežné koleso prevzdušňovač: agitácia vody (zdvíhanie vody), prevzdušnenie, prevzdušnenie, vhodné pre rybníky nad 1,5 m;

2. vodný bicykel prevzdušňovač: podporovať prietok vody a okyodenie, hlavne použiteľné pre rybník alebo návnadu stanice okolo 1 meter;

3. Prepäťová aerator: voda za stáleho miešania (zdvíhanie vody) schopnosť je lepšia ako obežného kolesa prevzdušňovač, ale prevzdušňovacia účinok je všeobecne, a to sa používa hlavne s inými prevzdušačmi v poludnie na slnečný deň na dosiahnutie účinku "zmeny zdola";

4. voda-rozprašovač prevzdušňovač: oxygenácia, používaný hlavne v malých rybníkoch s nízkou hustotou, sadenice;

5. mikroporézny prevzdušňovač: používa sa hlavne v rybníkoch s vysokou hustotou a vysokými požiadavkami na rozpustený kyslík.

do analyzer

6. ako používať prevzdušňovač?

1. obdobie rastu živočíchov akvakultúry. Keď ryba chýba kyslík, bude to výrazne ovplyvnená samo o sebe, všeobecne sa prejavuje ako anorexia a chorobnosť. Preto, keď je príjem potravy veľký, prevzdušňovač by mal byť zapnutý skoro, aby sa zabránilo hypoxie;

2. otvára sa na poludnie na slnečný deň. Napríklad, kvalita vody je príliš silná, a rozpustený kyslík je veľmi vysoká, najmä keď rozpustený kyslík dosahuje 30mg/l na poludnie a popoludní v slnečných dňoch. Je veľmi nebezpečné otvoriť prevzdušňovač v tejto dobe. Rybník prevzdušňovač by mal byť zapnutý na začiatku miesto čakania, kýmrozpustený kyslíkje príliš vysoká na poludnie.

3. Otvorte, keď sa počasie zmení. Keď sa počasie zmení, je ľahké spôsobiť riasy v rybníku zmeniť alebo dokonca spôsobiť riasy zomrieť, takže tentoraz by mal otvoriť viac prevzdušňovačov. Otvorenie viac prevzdušňovačov môže nielen znížiť toxické a škodlivé látky produkované smrťou rias, ale tiež podporovať rast nových rias vo vodnom tele.

4. otvorené, keď veterno. To záleží na situácii. Niektorí ľudia hovoria, že veterná energia môže zvýšiť kyslík. Často vidíme, že nedostatok kyslíka sa zvyšuje po veterno. V skutočnosti je to hlavne preto, že silný vietor vyvoláva do organickej hmoty v rybníku, takže by malo byť viac, keď veterno vedomie nedostatku kyslíka.