Oxid chloričitý

- Jul 27, 2020-

Sterilizácia a dezinfekcia

chlorine dioxide strip test

1.Dezinfekcia pitnej vody Oxid chloričitý je veľmi účinný čistič vody na čistenie pitnej vody vrátane dobrých dezodorizačných a odfarbovacích schopností, vysokoúčinnej sterilizácie a schopnosti zabíjať vírusy pri nízkych koncentráciách. Oxid chloričitý sa používa na dezinfekciu vody. Ak je jeho koncentrácia 0,5 ~ 1 mg / l, môže do 1 minúty zabiť 99% baktérií vo vode. Sterilizačný účinok je desaťkrát vyšší ako účinok chlóru a dvojnásobný účinok chlórnanu sodného. Má schopnosť inhibovať vírusy. Je tiež 3-krát vyššia ako chlór a 1,9-krát vyššia ako ozón. Oxid chloričitý má tiež rýchlu sterilizáciu, široké rozmedzie pH (6 - 10), nie je ovplyvnené tvrdosťou vody a obsahom soli, môže si udržať dlhodobý sterilizačný účinok a môže účinne eliminovať prvoky, spóry, plesne, riasy a biofilmy. negeneruje chlórfenoly a trihalogénmetány a môže oxidovať mnoho organických zlúčenín, čím znižuje toxicitu pre vodu a mutagénne vlastnosti.

2.Sililizácia vzduchu. Vzduch obsahuje veľké množstvo patogénnych baktérií, najmä v stravovacom priemysle a vo výrobnej dielni závodov na spracovanie potravín. Druhy a množstvá mikroorganizmov vo vzduchu sú veľké a zložité. Ultrafialová sterilizačná metóda sa všeobecne používa pre tieto mikroorganizmy, ale v dôsledku relatívnej vlhkosti vzduchu je relatívna vlhkosť vzduchu vysoká a UV sterilizačný efekt nie je ideálny. Preparát oxidu chloričitého má silnú sterilizačnú schopnosť, rýchlo sa rozkladá bez zvyškov a je veľmi vhodný na sterilizáciu vzduchom a dezinfekciu príslušných miest v potravinárskom priemysle a potravinárskom priemysle. Jarné a jesenné obdobia sú navyše často infekčnými chorobami, ako sú prechladnutie a bronchitída. Oxid chloričitý sa môže použiť na dezinfekciu životného prostredia, ktoré môže nielen usmrtiť patogénne mikroorganizmy, ale tiež odstrániť pachy a osviežiť vzduch. Preto je oxid chloričitý ideálnym dezinfekčným prostriedkom na ochranu pred SARS.

3.Dezinfekcia kuchynského náradia, potravinárskych strojov a zariadení Ak kuchynské náčinie, stroje a zariadenia na potraviny, nádoby atď. Nie sú dôkladne dezinfikované, je ľahké kontaminovať jedlo a spôsobiť otravu potravinami. Oxid chloričitý používajte na dezinfekciu kuchynského riadu, potravinárskych strojov a zariadení, kontajnerov atď., Ktoré môžu usmrtiť E. coli, zlaté hroznové gule atď.


chlorine dioxide kit test

4. V lekárskej oblasti sa oxid chloričitý používa na kloktanie úst, ktoré dokáže účinne kontrolovať zápal ďasien, zubný povlak a zápach z úst. Môže sa použiť ako kúpeľ alebo prostriedok na oplachovanie ako prevencia proti mnohým chorobám atď. V rámci protipovodňovej ochrany v roku 1998 použili povodňoví bojovníci dezinfekčný prostriedok na báze oxidu chloričitého na umytie tváre, kúpanie, utretie tela, namočenie nôh a namočenie spodnej bielizne. , a ich magické účinky boli opäť overené. Prax preukázala, že oxid chloričitý má dobré účinky na prevenciu a liečbu ružových očí, kožných ochorení a dezodorácie.

5.Dezinfekcia akvakultúry, chov hospodárskych zvierat a hydiny: Činidlá akvakultúry oxidu chloričitého sa môžu používať na liečbu bakteriálnych a vírusových chorôb, ako sú ryby, krevety, krabi, korytnačky mäkké a žaby. V prípade kapra, trávy, úhora, tilapie atď., Červenej kože, zhnitých žiabrov, hemoragickej sepsy, enteritídy, zhnitého chvosta, saprolegnie atď .; vírusová choroba kreviet, čierna žaba, choroba bielych vlasov, choroba z tlače atď .; krab Gill zhnitý, edém, enteritída, syndróm pristátia, tremor atď .; ochorenie korytnačej kože, ochorenie červeného a bieleho poschodia, krvácavé ochorenie, perforačné ochorenie atď .; ochorenie kože žaby, ochorenie očí a iné choroby majú jedinečné účinky a môžu odstrániť zvláštny zápach vo vode, zlepšujú kvalitu vody a zvyšujú obsah kyslíka vo vodnom útvare.

Sterilizačný účinok: Oxid chloričitý je širokospektrálny a vysoko účinný sterilant. Mnohé zahraničné výskumné výsledky ukazujú, že oxid chloričitý môže usmrtiť mnoho patogénnych baktérií, ako je Escherichia coli a Staphylococcus aureus, vo veľmi nízkej koncentrácii (0,1 ppm). Aj pri interferencii organických látok, keď je koncentrácia desiatky ppm, môže úplne zabiť všetky mikroorganizmy, ako sú bakteriálne množenie, vírusy hepatitídy, fágy a spóry baktérií.