Trubica na porovnávanie farieb vody

Vlastnosti: 1. Pohodlne malá veľkosť a nízka hmotnosť sa môžu vykonať bez akéhokoľvek iného laboratórneho vybavenia a kvalifikovaných ľudí: 2. Na rýchle testovanie jednej vzorky nepotrebujete ďalší materiál alebo prístroj, ktorý sa ľahko ovláda, iba 3-5 minút, 3. Presné parametre testu sú v súlade s medzinárodnými normami 4. Prenosná plastová rúrka z plastu, malé rozmery, nízka hmotnosť; 5. Zalité hliníkovým foliom, dlhá trvanlivosť 18 mesiac pri normálnej teplote.
Chat teraz

Podrobnosti o produkte

water color comparison tube

skúmavka na porovnávanie farieb vody

Model

Meno Produktu

Rozsah merania

LH 3001

Skúmavka COD

0-60-120-200-250mg / l

LH 3002

Skúmavka COD

0-100-200-300-500-800mg / l


skúmavka na porovnávanie farieb vody

Čo je to chemická spotreba kyslíka (CHSK)?

Takzvaná chemická spotreba kyslíka (CHSK) je množstvo spotrebovaného oxidačného činidla, keď sa na ošetrenie vzoriek vody za určitých podmienok použije určité silné oxidačné činidlo. Je ukazovateľom množstva redukujúcich látok vo vode. Redukčné látky vo vode zahŕňajú rôzne organické látky, dusitany, sulfidy a železité soli. Ale tie hlavné sú organické. Preto sa chemická spotreba kyslíka (CHSK) často používa ako indikátor na meranie množstva organických látok vo vode. Čím vyššia je spotreba chemického kyslíka, tým závažnejšie je znečistenie vody organickými látkami. Pokiaľ ide o stanovenie chemickej spotreby kyslíka (CHSK), namerané hodnoty sa budú meniť s rôznymi metódami merania a metódami redukcie vo vzorkách vody. V súčasnosti sú najbežnejšie používané metódy oxidácia manganistanu draselného a oxidácia dichrómanu draselného. Metóda manganistanu draselného (KmnO 4) má nízku rýchlosť oxidácie, je však relatívne jednoduchá. Môže sa použiť pri určovaní relatívnej porovnávacej hodnoty organického obsahu vo vzorkách vody. Metóda dvojchromanu draselného (K {{2}} Cr {{{2}} O 7) má vysokú rýchlosť oxidácie a dobrú reprodukovateľnosť a je vhodná na meranie celkového množstva organických látok materiál vo vzorkách vody. Organické látky sú veľmi škodlivé pre priemyselné vodné systémy. Voda obsahujúca veľké množstvo organických látok bude kontaminovať ionomeničovú živicu, keď prechádza odsoľovacím systémom, a je zvlášť ľahké kontaminovať aniónomeničovú živicu, čím sa zníži kapacita výmeny živíc. Organické látky možno po predbežnej úprave (koagulácia, vyčírenie a filtrácia) znížiť približne o 50%, nemôžu sa však odstrániť v odsoľovacom systéme, takže sa do kotla často privádzajú doplnkovou vodou, aby sa znížila pH vody z kotla. Do parného systému a kondenzovanej vody sa niekedy môžu dostať aj organické látky, čím sa zníži pH a spôsobí korózia systému. Vysoké hladiny organických látok v systéme cirkulujúcej vody podporia mikrobiálnu reprodukciu. Preto bez ohľadu na odsoľovanie, kotlovú vodu alebo cirkulačný vodný systém, čím je nižšia CHSK, tým lepšie, ale neexistuje jednotný ukazovateľ limitov. Keď sa v systéme cirkulačnej chladiacej vody COD (metóda Dmn 4)> 5 mg / l, kvalita vody sa začala zhoršovať.

Chemická spotreba kyslíka sa tiež nazýva chemická spotreba kyslíka (CHSK). Je to použitie chemických oxidačných činidiel (ako je manganistan draselný) na oxidáciu a rozkladanie oxidovateľných látok (ako sú organické látky, dusitany, železité soli, sulfidy atď.) V suspendovanej vode a potom na výpočet spotreby kyslíka podľa množstva zvyškových látok nitračné činidlo Množstvo, ktoré je rovnaké ako BSK, je dôležitým ukazovateľom znečistenia vody. Jednotka CHSK je ppm alebo miligram na liter. Čím je hodnota menšia, tým je stupeň znečistenia vody ľahší.

skúmavka na porovnávanie farieb vody

Hot Tags: skúmavka na porovnávanie farieb vody, Čína, výrobcovia, dodávatelia, továreň, značky, prispôsobené, cena

Vyšetrovanie

Tiež sa vám môže páčiť