Zvyškový chlór v štandardoch pre pitnú vodu

- May 22, 2018-

V súčasnosti sa voda stáva ešte cennejšou komoditou ako kedykoľvek predtým, a preto je mimoriadne dôležité, aby vaši zákazníci pili najvyššiu kvalitu vody. Použitie chlóru je jednostranné zariadenie na úpravu vody, ktoré udržuje vodu bez baktérií a škodlivých organizmov, ale príliš veľa chlóru v dodávke vody môže byť aj nebezpečné, ak nie je znížené predtým, ako vyjde z vodovodu vašich zákazníkov.

Účinky chlóru na zdravie

Podľa Jaunakais, čistiarne vody robia skvelú prácu na tom, aby všetci občania Ameriky mali zdravú a čistú vodu, ale vo vode sú tri faktory, o ktorých by si mali byť vedomí vaši zákazníci: Fluoridy, kovy, ktoré korodujú z inštalácie a pridaný chlór ,


"Zdravím, nechcete piť tie veci, keď sa dostanú do vášho kohútika. Chcete to vyfiltrovať, "hovorí Jaunakais. "Kým chlóramíny sú škodlivé, nie sú to tak, keď ich vypijete, ale každý si musí byť vedomý problémov s inhaláciou. Keď inhalujete chloramíny , prechádzajú pľúcami a ľahko zvyšujú chlóramíny v krvi. "


Chlór sa používa ako dezinfekčný prostriedok na pitnú vodu a v bazénoch na odstránenie baktérií a pachov. Vo vode reaguje chlór za vzniku kyseliny chlórnej a chlórnanov a môže byť potenciálne škodlivý pri konzumácii.


Hlavným zdravotným účinkom, ktorý pochádza z pitia príliš veľa chlórovanej vody, je rakovina močového mechúra.


"Ak pijete chlórovanú vodu po dobu 20 rokov alebo viac, môže to zvýšiť pravdepodobnosť rakoviny močového mechúra," vysvetľuje Jaunakais. "Možnosť rakoviny močového mechúra pre ľudí, ktorí pili studenú vodu, ktorá nebola chlórovaná verzus ľudia, ktorí pijú chlórovanú vodu, bola veľmi dôkladne zdokumentovaná [v priebehu rokov]. Existujú skutočné jasné štatistiky, ktoré ukazujú, že chlórovaná voda zvyšuje šance na rakovinu močového mechúra. "


Pitie chlórovanej vody počas dlhého časového obdobia môže tiež spôsobiť, že osoba môže vyvinúť astmatické stavy.


Trihalometány sú jedným z najnebezpečnejších vedľajších produktov chlóru, u ktorých sa dokázalo, že majú pri kontakte s ľuďmi negatívny účinok. Inhalačné THM môžu ovplyvniť centrálny nervový systém tela a spôsobiť abnormality pečene a obličiek.


Pre ochranu vašich zákazníkov je dôležité, aby ste sa ubezpečili, že voda je správne testovaná a či neexistujú žiadne krátkodobé alebo dlhodobé riziká v ich vode predtým, než vám navrhnú liečbu alebo predbežnú liečbu.


"Naša spoločnosť je preplnená životom navždy a vy nebudete žiť navždy, ak budete konzumovať toxické chemikálie," hovorí Jaunakais. "To je to, čo POU [zariadenia] a celý vodárenský priemysel sú založené na ... ako urobiť našu pitnú vodu bezpečnejšou."

E-mail: info@yingaolab.com

http://www.lohandbio.com/