Refraktometer prevádzkové postupy

- Jan 02, 2018-

1. Dajte Refraktometer na platforme s plnom svetle, vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu, nainštalujte teplomer a umiestnite nástroj aspoň pol hodinu pri izbovej teplote.

2, ak potrebujeme merať predpísanú teplotu, môžeme pripojiť hranol konštantnú teplotu vody rozhranie na konštantnej teplote vodného kúpeľa teploty, obiehať aspoň pol hodiny, alebo ju v termostate aspoň 1 hodín.

3, zrkadlo a spodný hranol ľahký nástroj smerom svetelného zdroja, objektív barel v blízkosti prevádzkovateľa, aby správny názor, zarovnanie zrkadiel, najjasnejšie svetlo v zornom poli, v prípade večer alebo nedostatočné svetlé alebo tmavé farby v interiéri , stanovenie zachyteného tovaru, okrúhle okienko hranol otvoriť, zvýšiť intenzitu svetla. Otvorte okno čítanie vedľa zrkadla čítanie a čitateľ by mal byť vľavo od prevádzkovateľa.

4, odskrutkovať horné a Dolné hranoly utrite zrkadlo s ponorením papier a vytrieť vrchné a spodné hranoly trochu éterom. Potom pokles 1-2 kvapky čistej vody na spodný hranol (spodný hranol je drsný povrch), zatvorte horné a Dolné hranoly a utiahnite hranol vyškubnout.

5. nástroj korekcie. Refraktometer gombík stupnice nižšie vľavo, čítanie v blízkosti 1.3330 mirror uhol úprava nástroj alebo na spodnej časti priehľadné hranol na intenzitu svetla v rovnakom čase, vedľa pravej zobrazenia rozptyl náhradu hlaveň rotujúce gombík, tak, že vízia dúhy zmizol, výraznú líniu, ak je to potrebné, a potom nastaviť uhol zrkadlo na jasné svetlo alebo hranol silu, aby jasnú víziu. Potom gombík rozsahu stupnice je otáčať, aby hraničnú čiaru v zornom poli nachádza práve v cross linku a čítať rozsahu stupnice. Po meraní, je povinný znovu Otocením stupnice a zopakujte odčítania 2 krát, pričom priemer hodnôt 3, čiže index lomu čistej vody pri tejto teplote. Opravená chyba Refraktometer sa vypočíta alebo opravu skrutku nad zorného poľa sa upraví podľa nariadenia tak, že zorné pole je presne zadaná čítanie.

6, horný a spodný hranol otvoril, objektív čistiace papierové čistou vodou, sušenie, pridať 1-2 kvapky testovaného roztoku na hranol hranol, bude zavrieť, utiahnite hranol vyškubnout podľa piatej stanovenie metódy na určenie vzorky vody, otáčaním gombíka stupnice, namerané hodnoty vo vzorkách indexu lomu, a potom rotujúce kompenzátor gombík aby zobrazenie terminator sa nachádza na krížový bod, tak opakovať 3 krát, priemerné hodnoty 3 čítania

7, otvorený čítanie trubice malých zrkadiel, správne osvetlenie, Pamätajte, čítanie a teploty na stupnici je teplota pri refrakčných inšpekcie hodnotiť, doľava riadok obsahujúci namerané hodnoty percenta sacharózy, pravým index čítanie, čítanie a korekcia pre lom test riešenie rýchlosť

8, meraných vzoriek pre vodný roztok, by mal okamžite využívať vatou absorbovať testovanej kvapaliny a potom pokles destilovanej vody prism a bavlna suché, opakované umývanie 3 krát, nakoniec utieranie papierové alebo bavlnené jemne otrite čisté ako Abbe Refraktometer, zadržaný tovar pre ropné látky, by mali byť hranol podľa zákona sa utrieť xylén alebo éteru vatou