Ako posúdiť, či je kvalita vody v domácnosti dobrá alebo nie?

- Nov 01, 2019-

Ako posúdiť, či je kvalita vody v domácnosti dobrá alebo nie?Metóda / Krok 1:

Pohľad: naplňte pohár vody pomocou pohára s vysokou priehľadnosťou, pozrite sa na svetlo, aby ste zistili, či vo vode nie sú suspendované jemné látky; nechajte stáť asi tri hodiny a sledujte, či na dne šálky nie je sediment, ktorý by mohol vážne prekročiť suspendované nečistoty vo vode. ,

Metóda / Krok 2:

Vôňa: Použite pohár na zdvihnutie pohára vody čo najďalej od kohútika a potom ho ucítite nosom. Existuje vôňa bielidla (chlór)? Ak cítite štipľavú vôňu, znamená to, že zvyškový chlór vo vodovodnej vode je nadmerný.

Metóda / Krok 3:

Pohľad: Na prípravu čaju použite vodu z vodovodu. Po noci sledujte, či je čaj čierny. Ak je čaj čierny, znamená to, že železo a mangán vo vode z vodovodu sú vážne prekročené. Čistička vody s filtrom železa a mangánu by sa mala používať na konečné čistenie.

Metóda / Krok 4:

Produkt: Ochutnajte prevarenú vodu, chuť je bezchybná? Ak je tvrdosť vody príliš vysoká, mala by byť ošetrená čističom vody so zmäkčovacím filtrom obsahujúcim iónomeničovú živicu a ošetrené ústa budú sladšie. total hardness

Metóda / Krok 5:

Kontrola: Skontrolujte doma ohrievač vody, otvorte kanvicu a či je na vnútornej stene vrstva žltej stupnice. Ak existuje, naznačuje to tiež, že tvrdosť vody je príliš vysoká (obsah vápnika a horčíka je príliš vysoký). Je potrebné poznamenať, že voda s príliš vysokou tvrdosťou môže ľahko spôsobiť znečistenie rúrky ohrievača vody, ktorá je spôsobená zlou výmenou tepla; a dlhodobá konzumácia vody s príliš vysokou tvrdosťou pravdepodobne spôsobí rôzne choroby kameňov.