Ako testovať kvalitu vody

- Jun 06, 2020-

Získanie správy o kvalite vody vo vašej oblasti

Obráťte sa na miestnu obec. Miestne vody sú povinné pravidelne testovať kvalitu vody a každý rok zverejňovať a sprístupňovať výsledky. Tieto údaje sú zostavené vo forme „správy o kvalite vody“, pomocou ktorej môžete otestovať kvalitu vody získaním kópie tejto správy. Ak to chcete urobiť, jednoducho kontaktujte svoju miestnu obec.

Navštívte webovú stránku svojho mesta. Správy o kvalite vody budú bežne dostupné aj prostredníctvom webovej stránky pre vaše mesto. Navštívte miestnu webovú stránku, stiahnite si aktuálnu správu o kvalite vody a určte kvalitu svojej vody.

outdoor water quality test

Vyhľadajte v národnej databáze pitnej vody. Táto online databáza zostavila takmer 20 miliónov záznamov získaných od štátnych úradníkov v oblasti vody. Jednoducho pripojte svoje PSČ a môžete si stiahnuť správy o kvalite vody pre svoju oblasť.

Zavolajte na svoju dedinskú halu. Kontaktovanie vašej dedinskej haly môže byť ďalšou metódou na získanie správy o kvalite vody vo vašej oblasti. Toto môže byť dobrá voľba, ak si nie ste istí, ako sa dostať do miestnej samosprávy. Vaša obecná hala vám môže poskytnúť správu o kvalite vody alebo vás informovať o tom, kde ju môžete získať.

Obráťte sa na svoju vodárenskú spoločnosť. Nakoniec, inou metódou na získanie správy o kvalite vody vo vašej firme je hovoriť s vodárenskou spoločnosťou. Zástupca vašej vodárenskej spoločnosti by vám mal byť schopný poskytnúť aktuálnu správu o kvalite vody alebo prinajmenšom povedať, kde ju môžete získať.