Ako merať pH pomocou testovacích prúžkov pH

- Aug 18, 2018-

Je mi smiešne ľahké a lacné merať pH. Všetko, čo potrebujete, je balenie pH testovacích prúžkov. Sú približne 1,6 USD a môžete si ich kúpiť online. Testovanie pH trvá menej ako minútu.

Testovanie hodnoty pH je dôležité, pretože okamžite naznačuje vaše zdravie. Zdravá krv má hodnotu pH 7,35. PH nižšie ako 7 je kyselina a je indikátorom zlého zdravotného stavu. Môžu sa objaviť príznaky ako: nízka energia, bolesti a bolesti, zmeny nálady, starosti a obavy, slabý spánok alebo nadváha. Ak máte pH 5, ste pravdepodobne vážne chorý. Tento stav kyseliny môžete zvrátiť tým, že budete jesť viac alkalických potravín.

Tiež monitorovanie pH je vynikajúcou motiváciou zostať surovou.

Prečítajte si, ako môžete merať pH v siedmich jednoduchých krokoch.


Krok 1 - Kúpte testovacie prúžky pH

Kúpte testovacie prúžky pH. Môžete si ich kúpiť od našej spoločnosti. Stoja okolo 1,6 USD / box.

Ak nevedia o čom hovoríš. To môže pomôcť: ďalšie slovo pre pH testovacie prúžky je lakmusový papier. Zvyčajne sú to biele plastové pásiky alebo žltá papierová páska. Tieto pruhy môžete uchovávať vo vašom moči, aby ste mohli merať pH vášho moču.

IMG_0340 (2).jpg

Krok 2 - Pripravte sa na test

Otvorte pole pH a vyberte jeden.

IMG_2577 (2).jpg

Krok 3 - prvý test

Otestujte si moč. Musíte sa načúvať na testovací prúžok pH. Farba sa zmení.

Porovnajte túto farbu s farbou pH na krabičke s testovacími pásikmi. Prečítajte si číslo PH.

Krok 4 - Napíšte číslo pH.

Napíšte číslo pH, dátum a čas. (Vložte do kúpeľne notebook a pero)

Krok 5 - Denné testovanie pH

Môžete si všimnúť, že zakaždým, keď idete do kúpeľne, je číslo pH odlišné. Keď ste zdravý, počet bude vždy okolo 7,3 alebo dokonca až 8 krát hneď po jedle. Prvým močom dňa je zvyčajne najnižšia.

Skontrolujte si moč vždy, keď idete do kúpeľne, aspoň dva týždne.

主图.jpg

Krok 6 - Ako ste zdravý?

Ak je pH vášho moču väčšinou okolo 7,3, ste v poriadku.

Ak je pH vašej moče nižšie, najmä ak je pod 6,5, znamená to, že nemáte dostatočné alkalické rezervy na vylučovanie kyselín. Ste krátke minerály, ako je sodík, draslík, horčík a vápnik.

Krok 7 - Získajte zdravé - Získajte zásadité!

Pridajte do stravy zásadité potraviny a jesť menej kyslej výživy. Jedzte viac surovej zelenej listovej zeleniny a menej potravín s vysokým obsahom živočíšnych bielkovín, cukru a zŕn.


Jedzte viac avokáda, zeleninovú polievku, čerstvé mandľové mlieko, mladú kokosovú vodu, pšeničnú trávu, zelený prášok, zelené zeleninové šťavy, smoothies, morské riasy a super potraviny.

Pokračujte v testovaní niekoľkokrát denne, kým neustále testujete zásaditosť. Je to najlepšia motivácia pre konzumáciu surového jedla!