Zdroj pitnej vody a metóda dezinfekcie pre vidiecky zdroj pitnej vody

- Mar 13, 2020-

Princípy výberu zdrojov pitnej vody vo vidieckych oblastiach:

1. Dostatok vody. Množstvo vody v zdroji musí zodpovedať potrebám mas. Dodávka vody sa dá odhadnúť z hydrologických alebo hydrogeologických prieskumov.

2. Kvalita vody je dobrá. Pri výbere zdroja vody je potrebné komplexne vyhodnotiť kvalitu vody zo zdroja vody a jej meniace sa zákony. Ak je kvalita vody výrazne ovplyvnená životným prostredím, ako je veľké množstvo sedimentu v dažďovej vode, žltej vode atď., Môžete zvoliť príslušné zariadenie na úpravu vody, ktoré sa má vyčistiť, a potom poskytnite centralizované zásobovanie vodou dedinám a mestám. , Na výber zariadenia sa na čistenie môže zvoliť integrované zariadenie na úpravu pitnej vody pre domácnosť.

3. Sanitárne a čisté prostredie. Hygienické podmienky v okolí vodného zdroja sú dobré a neexistujú žiadne pevné zdroje znečistenia. Pred výberom zdroja vody by ste mali podrobne preskúmať situáciu hygieny prostredia okolo zdroja vody.

4. Jednoduchá správa a používanie. Pri výbere vodných zdrojov sa musia brať do úvahy aj také problémy, ako sú jednoduchosť použitia, jednoduché riadenie, nízka investícia do vybavenia, vysoká účinnosť a pohodlné riadenie.

Dôležitosť dezinfekcie vidieckej pitnej vody:

3

Voda zo zdroja vody musí byť po spracovaní rôznymi procesmi sterilizovaná, aby mohla byť použitá masami.

1. Existuje veľa druhov črevných patogénnych mikroorganizmov prenášaných vodou a môžu spôsobiť ohniská infekčných chorôb vodou.

2. Neošetrené odpadové vody, najmä nemocničné odpadové vody, sa vypúšťajú do vodného útvaru a do zdrojovej vody sa privádza veľké množstvo črevných patogénnych mikroorganizmov. Preto musí byť pitná voda nielen dezinfikovaná, ale aj dôkladne dezinfikovaná, aby sa zaistilo zdravie používateľa.

residual chlorine

Metóda dezinfekcie vidieckej pitnej vody:

1. Sterilizujte varom. Je to metóda, ktorá v Číne trvá tisíce rokov. Dezinfekcia vrením zohrala účinnú úlohu pri prevencii črevných infekčných chorôb.

2. Dezinfekcia ultrafialom. Ultrafialová dezinfekcia môže používať metódu ožarovania povrchu vody a metódu ožarovania vodou, ale v prípade silne znečistenej kvality vody nie je samotné použitie ultrafialovej dezinfekcie účinné.

3. Dezinfekcia chlórom. Dezinfekcia chlóru je jednou z najbežnejších a najúčinnejších metód chemickej dezinfekcie. Na dezinfekciu pitnej vody existujú tri druhy chlórových činidiel: kvapalný chlór, anorganický chlór a organické chlórové činidlá. Bieliaci prášok, bieliaci prášok a chlórnan sodný patria medzi anorganické chlórové prípravky; Ketamín, chryzantéma (kyselina dichloroamín p-hydroxybenzénsulfónová) atď. Patria medzi organické chlórové prípravky; chlórnan sodný sa bežne používa pri úprave pitnej vody na vidieku.

4. Dezinfekcia ozónom. Táto metóda vyžaduje výrobu na mieste a vo všeobecnosti sa používa menej na úpravu pitnej vody na vidieku.

未标题-1