Princípy výberu zdrojov pitnej vody vo vidieckych oblastiach:
1. Dostatok vody. Množstvo vody v zdroji musí zodpovedať potrebám mas. Dodávka vody sa dá odhadnúť z hydrologických alebo hydrogeologických prieskumov.
2. Kvalita vody je dobrá. Pri výbere zdroja vody je potrebné komplexne vyhodnotiť kvalitu vody zo zdroja vody a jej meniace sa zákony. Ak je kvalita vody výrazne ovplyvnená životným prostredím, ako je veľké množstvo sedimentu v dažďovej vode, žltej vode atď., Môžete zvoliť príslušné zariadenie na úpravu vody, ktoré sa má vyčistiť, a potom poskytnite centralizované zásobovanie vodou dedinám a mestám. , Na výber zariadenia sa na čistenie môže zvoliť integrované zariadenie na úpravu pitnej vody pre domácnosť.
3. Sanitárne a čisté prostredie. Hygienické podmienky v okolí vodného zdroja sú dobré a neexistujú žiadne pevné zdroje znečistenia. Pred výberom zdroja vody by ste mali podrobne preskúmať situáciu hygieny prostredia okolo zdroja vody.
4. Jednoduchá správa a používanie. Pri výbere vodných zdrojov sa musia brať do úvahy aj také problémy, ako sú jednoduchosť použitia, jednoduché riadenie, nízka investícia do vybavenia, vysoká účinnosť a pohodlné riadenie.
Dôležitosť dezinfekcie vidieckej pitnej vody:
Voda zo zdroja vody musí byť po spracovaní rôznymi procesmi sterilizovaná, aby mohla byť použitá masami.
1. Existuje veľa druhov črevných patogénnych mikroorganizmov prenášaných vodou a môžu spôsobiť ohniská infekčných chorôb vodou.
2. Neošetrené odpadové vody, najmä nemocničné odpadové vody, sa vypúšťajú do vodného útvaru a do zdrojovej vody sa privádza veľké množstvo črevných patogénnych mikroorganizmov. Preto musí byť pitná voda nielen dezinfikovaná, ale aj dôkladne dezinfikovaná, aby sa zaistilo zdravie používateľa.
Metóda dezinfekcie vidieckej pitnej vody:
1. Sterilizujte varom. Je to metóda, ktorá v Číne trvá tisíce rokov. Dezinfekcia vrením zohrala účinnú úlohu pri prevencii črevných infekčných chorôb.
2. Dezinfekcia ultrafialom. Ultrafialová dezinfekcia môže používať metódu ožarovania povrchu vody a metódu ožarovania vodou, ale v prípade silne znečistenej kvality vody nie je samotné použitie ultrafialovej dezinfekcie účinné.
3. Dezinfekcia chlórom. Dezinfekcia chlóru je jednou z najbežnejších a najúčinnejších metód chemickej dezinfekcie. Na dezinfekciu pitnej vody existujú tri druhy chlórových činidiel: kvapalný chlór, anorganický chlór a organické chlórové činidlá. Bieliaci prášok, bieliaci prášok a chlórnan sodný patria medzi anorganické chlórové prípravky; Ketamín, chryzantéma (kyselina dichloroamín p-hydroxybenzénsulfónová) atď. Patria medzi organické chlórové prípravky; chlórnan sodný sa bežne používa pri úprave pitnej vody na vidieku.
4. Dezinfekcia ozónom. Táto metóda vyžaduje výrobu na mieste a vo všeobecnosti sa používa menej na úpravu pitnej vody na vidieku.